recykLES příběhy lesních světů


První lesní bytosti, první lesníci putují krajinou lesa, sbírají plody starých velkých stromů, sejí je do půdy a odhalují podstatu velkého zázraku. Můžete s námi zažít příběhy lesních světů a ty lesní plody nést sebou v dlaních. Poznáte tak prastaré tajemství - každý pevný obal semínek chrání a uchovává energii - tajemný kód věčného lesa. Hra, poznání, zážitky a příběhy lesních světů klíčí v nových pohledech, zpod dávných geologických vrstev času a za pomoci čtyř základních živlů v pravý okamžik poodhalí tyto krajiny lesních světů také vám.

 

 Umělecký spolek “mamapapa” otevírá školní etapou nové pokračování úspěšné série zážitkových výstav s lesnickou tématikou v Národním zemědělském muzeu na Letné.

Příběhy lesních světů navazují na předchozí "Příběhy stromů a lidí", ukazují přeměnu umělecké formy i myšlenky ve spojení s výstavou „Od věku sloužím člověku“. Vyprávěné příběhy této zážitkové výstavy pokračují odhalováním tajemství neustávajícího fascinujícího koloběhu energie pěstování lesa, jehož prvopočátkem je skrytá energie v semenech lesních dřevin.

Návštěvníci prožijí fantazijní cestu lesními světy, uprostřed za(s)taveného času se miniaturním lesním rokem dostanou k jádru a základu všech lesů. A až v lesním orloji zazní zvuky lesních semínek, padajících z úrodné koruny bájného stromu, vypraví se s vypravěči na hravou pouť do míst, kde tajemné síly vydávají své vlastní pokyny energii lesních světů, uchovávané v obalech plodů a semen lesních dřevin.

Nová zážitková expozice je doposud neviděným uměleckým projektem. Jak doplňují autoři koncepce scénograf Tomáš Žižka a lesník Václav Kinský: "recykLES je zcela nová výstava s původním recyklovaným materiálem, v nových prostorách a novou ideou. Chceme postupně přivádět návštěvníky blíže k lesu - v jejich myšlenkách i samotném pobytu v lese. Na naší výstavě jde o iniciaci, inspiraci k návštěvě a pochopení zázraku jménem LES. Chceme, aby návštěvníci prožili své vlastní příběhy, protože každý z nás má les a jeho tajemství v sobě".  

Osvědčený autorský tým, tedy dvojici výtvarníků z New Yorku Wade Kavanaugha a Stephena B. Nguyena, muzikanta Vladimíra Václavka, nově doplňuje svými objekty také výtvarnice Silvie Gajdošíková, lightdesigner Dmitri Berzon (Lunchmeat.cz) a další umělci.

Kromě této zážitkové výstavy nabízí školním kolektivům i veřejnosti Národní zemědělské muzeum v Praze na Letné také Laboratoř ticha, expozici Rybářství a další zajímavé expozice, včetně atraktivního letního posezení na dvorku muzea, kde kromě Malé selské farmy je i venkovní expozice o lesa a také výborná kavárna Záletná, kde jsou připraveni i na školní výpravy.

Expozice je přístupná pouze s vypravěčem v určenou hodinu, uvedenou na recepci. Termíny zážitkové cesty výstavou lze rezervovat telefonem nebo na e-mailové adrese les@nzm.cz

Přijďte zažít poutavé příběhy lesních světů, skryté pod obalem Národního zemědělského muzea, kde “recykLES” přináší návštěvníkům každého věku nové renesanční tvary a podoby.

 

Kontakty: ing. Václav Kinský, 777554982 / les@nzm.cz / www.nzm.cz

 

"mamapapa" umělecký a vzdělávací spolek

Národní zemědělské muzeum Praha Kostelní 44 Praha 7 170 00

e-mail: kinskypisek@gmail.com
webové stránky: www.nzm.cz
Profil instituce

Pro školy

  • výběr z nabídky edukačních aktivit muzeí a galerií dle obsahu RVP, místa a termínu

Pro muzea a galerie

  • zveřejnění edukačních aktivit přehlednou formou s možností filtrování dle území, vzdělávání a času
  • provázání nabídky edukačních aktivit se strukturou RVP (stupeň vzdělávání, vzdělávací oblasti)
  • jednoduchý a uživatelsky přívětivý editorský systém pro vkládání nových záznamů
  • přehledný archiv všech doposud zveřejněných edukačních aktivit a programů

Seznam institucí

  • více než 60 muzeí, galérií a jiných institucí poskytujících edukační programy v České republice

Opens internal link in current windowZobrazit seznam institucí