Staň se průzkumníkem BIG LIGHT!


Společnost BIG LIGHT, zabývající se výzkumem kontaktu člověka a jím utvořených digitálních světů, hledá posily do týmu laboratorního výzkumu nejrůznějších materiálů. Dále na pozice programátorů a vývojářů nových robotizovaných archivářů offline světa. Kreativní jedince rádi využijeme při tvorbě reklamních spotů pro BIG LIGHT.

Hlavním cílem programu je kritická reflexe našeho každodenního světa, v němž se stále více a nenápadně prolíná běžná realita s digitální (rozšířenou, virtuální) realitou. Do budoucna hrozí ještě větší průnik těchto světů, které člověk sám vytvořil. Otázka je, zda stále ovládáme tyto technologie my, nebo spíše ony nás, případně ti, co je programují.

Lehce se přesuneme do budoucnosti. Dříve, než vysvětlíme, co se v prvním patře Domu umění odehrává, poprosíme žáky, aby sami zkusili rozvinout děj sci-fi příběhu a sami si v něm zahráli. Výzkum fiktivní společnosti BIG LIGHT se zabývá kontaktem člověka a jím utvořených rozšířených a virtuálních světů. BIG LIGHT, jejíž prezentaci v Domě umění vytvořil umělec Federico Díaz se svými kolegy, se snaží varovat před možnými hrozbami a naznačuje potřebu návratu k prapůvodním materiálům a prostředím (příroda, vesmír).

Žáci se budou moci zapojit do výzkumu některých základních přírodních materiálů (popel, cukr, škrob). Pro robota BIG LIGHT budeme vytvářet archiv lidských pohybů, kterým hrozí vyhynutí. Pracovat budeme také na tvorbě reklamních spotů pro BIG LIGHT.

Dům umění města Brna

Malinovského nám. 2, 602 00 Brno

e-mail: edukace@dum-umeni.cz
webové stránky: http://www.dum-umeni.cz
Profil instituce

Pro školy

  • výběr z nabídky edukačních aktivit muzeí a galerií dle obsahu RVP, místa a termínu

Pro muzea a galerie

  • zveřejnění edukačních aktivit přehlednou formou s možností filtrování dle území, vzdělávání a času
  • provázání nabídky edukačních aktivit se strukturou RVP (stupeň vzdělávání, vzdělávací oblasti)
  • jednoduchý a uživatelsky přívětivý editorský systém pro vkládání nových záznamů
  • přehledný archiv všech doposud zveřejněných edukačních aktivit a programů

Seznam institucí

  • více než 60 muzeí, galérií a jiných institucí poskytujících edukační programy v České republice

Opens internal link in current windowZobrazit seznam institucí