Zachraň letce Peřinu


Hra je věnována legendárnímu československému letci Františku Peřinovi, který za 2. světové války sloužil u francouzského a britského letectva. Hráči z řad žáků a studentů se tak seznámí se zajímavým příběhem československého bojového pilota, leteckého esa 2. světové války.

František Peřina byl po komunistickém puči v roce 1948 postaven mimo službu, jako mnoho dalších československých vojáků. V dubnu 1949 uletěl se svojí manželkou a kamarádem na sportovním letounu M-1C Sokol z Chocně za hranice.

A právě v roce 1949 hra začíná! Úkolem každého hráče je najít čtyři chybějící součástky do letounu, se kterým Peřina uletěl. Tyto nezbytné součástky jsou ukryté ve čtyřech uzamčených schránkách v areálu Leteckého muzea Kbely. Hráči je naleznou podle fotografií v tištěném průvodci hrou. Aby je otevřeli, musí znát trojmístné číselné kódy. Každý kód získají po splnění zadaného úkolu. Až hráči úkol splní, objeví a otevřou schránku, najdou v ní součástku, na které je uvedeno její sériové číslo. Čísla jednotlivých součástek si zapisují do průvodce. Sériová čísla součástek totiž tvoří poslední čtyřmístný kód pro otevření výherní schránky s odměnou!

Zájemci získají zdarma od zaměstnanců muzea tištěného průvodce, který je bude při hře instruovat. Mohou si ho ale před návštěvou muzea stáhnout a vytisknout zde:  http://www.vhu.cz/operace-historikon-zakladni-informace-a-objednavky-2/zachran-letce-perinu-dobrodruzna-hra-v-leteckem-muzeu-kbely/

Vojenský historický ústav Praha

U Památníku 2, 130 05 Praha 3 - Žižkov

e-mail: petfor@centrum.cz
webové stránky: www.vhu.cz
Profil instituce

Pro školy

  • výběr z nabídky edukačních aktivit muzeí a galerií dle obsahu RVP, místa a termínu

Pro muzea a galerie

  • zveřejnění edukačních aktivit přehlednou formou s možností filtrování dle území, vzdělávání a času
  • provázání nabídky edukačních aktivit se strukturou RVP (stupeň vzdělávání, vzdělávací oblasti)
  • jednoduchý a uživatelsky přívětivý editorský systém pro vkládání nových záznamů
  • přehledný archiv všech doposud zveřejněných edukačních aktivit a programů

Seznam institucí

  • více než 60 muzeí, galérií a jiných institucí poskytujících edukační programy v České republice

Opens internal link in current windowZobrazit seznam institucí